ЌЕИФ

Eat. Drink. ENJOY!

Едно е сигурно – сите сакаме добра храна и пријатен амбиент. А што е добра храна, ако не волшебна мешавина на свежи состојки и неодоливи мириси подготвени со Ќеиф и зачинети со многу љубов.

Нашето пријателско катче, ви овозможува да ги споделите вашите животни приказни, моменти, искуства и сеќавања со оние кои се дел од вашите животи.

Ве покануваме да уживате во извонредните специјалитети од нашата кујна, со кои ќе бидат задоволени и најпребирливите гурмани.

специјалитети

Тимот на Ресторан ЌЕИФ храната ја доживува како искуство. Затоа, нашето мени е составено од совршени комбинации и специјалитети прибрани од целиот свет припремени на уште поубав Македонски начин. Од Италијанска паста збогатена со различни видови на традиционални Италијански сосови и познатите Шведски ќофтиња сервирани со џем па се до крцкавото и неодоливо Кинеско пилешко во мед. Сепак, нашето е највкусно па така, нашето ребро во фурна како и шарската плескавица се тоа што нашите гости често го издвојуваат како специјалитет на куќата.

Погледнето го нашето мени кое нуди исклучиво загарантиран квалитет. 

Погледнете ја галеријата на 
нашите вкусни јадења. 

Имате роденден, крштевка или друг вид на прослава? Дозволете ни да се погрижиме за вашата трпеза и осетете се како гостин во својот дом.

НАШИОТ ИЗБОР НА ВИНА

The best way to experience our wide collection of sweets is to visit the store. Follow the aromas and choose the most enticing sweets to satisfy your palate.

КАДЕ СЕ НАОЃАМЕ ?